Budhistické amulety

Buddhistické amulety

BUDDHISTICKÉ AMULETY jsou symbolem učení, které usiluje o nalezení osvícení, uvědomění a harmonie, učení o nalezení trvalého štěstí a harmonie, uzdravení duše i těla, o reinkarnaci, duchovní čistotě a osvobození od materiálních záležitostí. Přinášejí štěstí, vyrovnanost, moudrost, uzdravení duše i těla a pozitivní energii.

lotos s nekonečným uzlem

Lotos s nekonečným uzlem

Lotos je významným symbolem štěstí a duchovní čistoty. Nekonečný uzel symbolizuje nekonečnou moudrost, soucit, lásku a harmonii. Spojení těchto dvou symbolů přináší svému majiteli duchovní čistotu a moudrost..

Tato posvěcená ikona znázorňuje nekonečné vědění, neposkvrněnost a znalosti.

amulet AdiBudha

amulet AdiBudha

AdiBudha je symbolem životní moudrosti a zkušenosti.Původní Budha, který je bez začátku a bez konce. Řečený nekonečný, vševědoucí bytost, která vytvořila všechno. Svému majiteli přináší vnitřní klid a harmonii a tvořivost. 

lotosový květ, amulet Osvícení

Lotosový květ, amulet Osvícení

Lotosový květ – amulet radosti a moudrosti, plující na hladině, se rozvine při slunečním svitu a odhalí nejdokonalejší a čistou květinu. Jeho osm okvětních lístků, znázorňuje osminásobnou cestu Budhismu.

kolo Dharmy

 

Kolo Dharmy je symbolem Buddhova učení. Buddha jej roztočil při svém prvním učení. Kolo symbolizuje tři druhy dovedností, vedoucích k dokonalému učení: etiku, moudrost a koncentraci. Kolo přináší svému majiteli tyto dovednosti do života.

Kolo Dharmy - Zobrazit v plné velikosti

amulet Buddhistické kolo

amulet Buddhistické kolo

Nejstarobylejší ze všech buddhistických symbolů, kolo s nekonečným uzlem zahrnující všechny symboly a učení. Buddhistické kolo života se neustále otáčí z bytí do bytí, ze života do života. Je symbolem neustálého znovuzrození na základě dobrých nebo zlých skutků. Svému majiteli přináší soustavné, nekončící učení a vědění…Amulet pro získání vědomostí a soustavné učení.

amulet Duchovní triáda

amulet Duchovní triáda

Amulet Nejvyšší Duchovní trojice symbolizující celý vesmír, Slunce i Měsíc – uzdravující vše fyzické i duchovní. Symbol moudrosti, milosrdenství a ochrany před utrpením. Přináší  svému majiteli klid, harmonii a spokojenost ve všech oblastech života.

vadžra (dordže)

Dordže

Vadžra (Dordže) představuje mužský kosmický princip a soucit. Ničí všechnu nevědomost a prostřednictvím moudrosti dovádí svého majitele k cíli. Tibetský rituální nástroj – amulet k získání energie, dosažení dokonalosti. Tento energetický zářič má schopnost udržovat v harmonii rovnováhu energií všeho, kolem nás.

Budhův posvátný strom(Strom probuzení)

Budhův posvátný strom

Po mnoha letech hledání, princ Siddhartha Gautoma našel osvícení po hlubokém rozjímání pod posvátným fíkovníkem. Je to strom, pod kterým, podle buddhistické tradice, dosáhl Buddha probuzení. Tento krásný přívěsek oslavuje jeho okamžik pravdy. Svému majiteli přináší inspiraci a tvůrčí nápady..

klasický tibetský amulet Vedení k vítězství

Klasický tibetský amulet Vedení k vítězství

Klasický tibetský amulet přinášející sílu vytrvat k dosažení vítězství v aktivitách těla, řeči a mysli přes všechny překážky.

mandala

 Mandala

Mandala symbolizující „posvátný střed“ bez ohledu na pozemský svět, tento posvátný vzor provází nositele v rozjímání a přibližuje jej krok za krokem k duchovnímu zdokonalování a osvícení. V mandalách se propojuje barva, jako ženský princip a tvar, jako princip mužský. Mandala utváří harmonický celek, který přitahuje pozitivní energii, duše se zklidní, myšlenky se uspořádají a dochází k léčebnému procesu těla i ducha.

amulet Požehnaní

amulet Požehnaní

Amulet poskytující ochranu a vedení k osvícení. Vševědoucí oči a tisíce objímajících rukou poskytují útěchu a pomoc každému na jejich cestě životem.

amulet Ruka Budhy

amulet Ruka Budhy

Amulet pro kuráž a neohroženost, pocházející ze Srí Lanky, znázornění ruku Budhy, držící svatý Saptaratna klenot, ukazuje osvobození od obav. S tímto gestem Budha radí: „Nebát se.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *