Co je třeba, abychom byli spokojení a zdraví?

Pokud se naučíte, aby vaše mysl lehce a spontánně reagovala na podněty nových záměru, hledání nových možností a vytváření potenciálu. Potom se i vše ostatní začne velice rychle a spontánně uzdravovat. Je to proto, že vaše pocity – vnímání sama sebe –  se začnou  vyjevovat a vy  na ně budete reagovat ve svém vlastním zájmu.

Zdraví peněz – hojnosti je oblast, kde je velice viditelný dopad určitého nepohodlí.Ten kdo všechno podřizuje hromadění peněz, vytváří nezdravé prostředí. Nic pro něj není důležitější a všechny jeho aktivity  se mění v jeden dostih, za lepším ziskem a větší možnosti někde ušetřit. Naopak ten kdo má vidinu výhry v hracích automatech, řeší svůj  nedostatek půjčkami, vytváří velice traumatické prostředí. Přináší sobě i svým blízkým hluboké rány a onemocnění. Velice zatěžující psychika, má potom velice špatný dopad na zdraví.

Zdravý přístup k penězům je řešením pro uzdravení jednoho člověka i celého lidstva.

Co je zdravý přístup k penězům?

  • Peníze jsou oběživo a nemají k vám žádný postoj.
  • Jsou neutrální.
  • Vy však máte postoj k ním, záleží v jaké emocí jste.
  • Pocit nedostatku, dluhy, strach z dopadu minulých rozhodnutí přináší do života stejnou energii.
  • Odlehčení od strachu a hluboká důvěra v oběh peněz, schopnost najít možnosti vykonávat to, co vás těší, a radovat se z úspěchu vašeho snažení přináší i hojnost peněz.

Zdraví vztahů – je další kapitola hlubšího pochopení. Nefungující vztah lepený kvůli dětem je pro všechny zúčastněné peklo na zemi. Je velice obtížné setrvat v nezdravém prostředí.

Buď jsme měli to štěstí, že jsme se to naučili od našich rodičů nebo ne a můžeme se to naučit sami.
Výzkum, jehož výsledky byly zveřejněné v časopise Psychological Science (březen 2013), potvrdil, že dlouhodobé trápení ve vztahu – nedostatek lásky, nejistota, neúcta – může poškodit naše zdraví. Ve studii sledovali 85 manželských párů, jejichž vztah trval v průměru dvanáct roků. Průměrný věk účastníků studie byl 39 let.

Každý účastník studie vyplnil dotazník za účelem vyhodnocení míry stresu a úzkosti. V tomto dotazníku odpovídal na podrobné otázky týkající se vztahu i kvality spánku. Páry též odevzdaly krev a sliny na vyšetření hladiny stresového hormonu kortizolu a počtu T-buněk (imunitní odezva).

Výsledky potvrdily úzké propojení nervového, endokrinního a imunitního systému. Lidé s vyšší mírou nejistoty a úzkosti produkovali asi o 11 % více kortizolu a měli o 11-22 % nižší počet T-lymfocytů. Tyto dva nálezy spolu velmi pravděpodobně souvisejí, je totiž známé, že kortizol brání tvorbě T-lymfocytů.

Pokud však již dlouho zažíváte ve vztahu situaci, která je vůči vašemu zdraví destruktivní, je třeba ji začít aktivně řešit – pasivita váš stav zhoršuje. A věnujte větší pozornost ochraně svého zdraví:

Každý den se věnujte aspoň půl hodiny nějaké fyzické aktivitě. Mělo by jít o něco zábavného, nikoliv stresujícího.

Pravidelně a zdravě se stravujte – tělo potřebuje ve stresové situaci více vitamínů řady B, vitamínu C, zinku, selenu, vitamínu E, hořčíku apod.

Co ovlivňuje naše tělesné zdraví?

  • Zdraví myšlenek, postojů a vztahů.
  • Jediným úkolem života je najít rovnováhu myšlenek a pocitů v lásce k sobě samému.
  • Není to sobecké, je to jediná cesta k uzdravení vás a celého světa.

Lidské životy si zasluhují zdravé prostředí bez vnějších a vnitřních konfliktů, bez ubližování , násilí, strachu a chudoby.

Láskou k sobě najdete klid, přijdou čisté okamžiky radosti a vnímání světa jako úžasného dobrodružství v jeho nekonečných možnostech.

Kopírovat pouze v celém znění s odkazem.

/https://energieazdravi.cz/co-je-treba-abychom-byli-spokojeni-a-zdravi/

Leave a Reply