Co znamená, slovo – Reiki

images (6)     

Tato energie je stará tak, jak je staré lidstvo, je darem Universa (Makrokosmu), nedá se zneužít ani zahrnout do jakékoliv sekty ani náboženství (ty pomíjejí). Naše podvědomí (vlastní existence-Mikrokosmos) dohlíží na to, aby nedošlo k jakémukoliv zneužití při aplikaci Reiki. Nutí nás vlastně pochopit, co znamená pojem „pro dobro mé a dobro všech zúčastněných”. Pokud nerespektujeme význam této zásady, jeho vlastní Já (Mikrokosmos), zastaví tok energie. Proto je vlastně Reiki ve své prapodstatě zakódováno tak, že touto energií nelze ublížit. Zdroj této energie je nekonečný, nemůže se nikdy vyčerpat.

Systém léčení spočívá v tom, že pokládáme klientovi ruce na tělo, nebo do jeho energetického pole (aury) a necháme tuto energii proudit přes naše ruce. Léčený, což reguluje jeho podvědomí, si vezme pouze tolik energie, kolik jeho tělo k léčení, či lépe k harmonizaci sebe léčebného procesu těla potřebuje.

Slovo Reiki je vlastně složeninou dvou japonských výrazů, kdy slovo Rei by se dalo přeložit jako universální duchovní moudrost a Ki, které znamená energie. Z těchto dvou slov vznikne spojení energie s moudrostí Universa.(Makrokosmosu), kdy zasvěcením spojíme naše Já (Mikrokosmos) s (Makrokosmem) a energií dohromady.

Co lze pomocí Reki řešit?

– zkracuje rekonvalescenci nemocného
– zmírňuje, či zcela eliminuje bolest
– je vhodné jak k léčení fyzického těla, tak i psychiky
– podporuje duchovní růst
– prodlužuje život, zejména však jeho kvalitu
– zlepšuje vitalitu, schopnost lépe se učit
– zvyšuje intuici člověka
– zlepšuje jak fyzickou kondici, tak i psychiku

Určitě ale i zde platí zásada „cvičení dělá mistra”, což znamená, že čím více Reiki používáte, tím více získáváte ve všech směrech. Je to větší intenzita energie při práci také vlastní čištění svého těla.

Zajímám se jak za pomoci energie pomoct lidem.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE