Koronavirus – naše zrcadlo

Koronavirus se dnes skloňuje ve všech pádech. Přemýšlím co nám chce náš svět, Vesmír, Bůh, Gaia prostřednictvím tohoto virusu sdělit? Protože nikdy nic nevzniká náhodou. Vidím však jen odraz, jako kdybych koukala do zrcadla.

Dravý, nelítostný, parazitující, majetnický, chtivý, nepřátelský, přesně takový je tento virus. Který se chová jako většina lidstva, ale vnímám v něm i pravý opak (dobro, které probouzí v lidech). To však většinou vnímají jen lidé kteří mají otevřené oči a chápou co se děje. Jsou vnímaví i v této době. Pro spoustu konzumního obyvatelstva je však nemyslitelné vnímat něco dobrého na tomto viru právě teď a tady.

Koronavirus nám paradoxně pomáhá zastavit se a vnímat právě to co prožíváme teď a tady i když je to pro spoustu lidi bolestivé. Jen tak jsou lidé schopni uvědomit si že je něco v nepořádku, že lidstvo nežije tak jak by mělo.

Avšak nic není samo o sobě ani dobré ani špatné.

Vnímám tento virus také jako urychlení kosmické karmy, na kterou jsme všichni čekali. Jelikož lidem trvá velice dlouho ponaučit se ze svých chyb, pochopit co je méně a více důležité. Nevážíme si naši země, vesmíru, dětí, moudrosti starých lidí.

Naopak, vážíme si majetku, diplomů, peněz. Čím víc máme peněz tím víc máme moci. A od moci je velice krátká cesta k pýše, strachu, chamtivosti a ovládání. To vše se nám krásně zrcadlí i v tomto viru. Tento virus přichází jako na objednávku.

Otázka zní – kdo si ho objednal? A je čas se ještě ponaučit z vlastních chyb a pochopit co se od nás čeká?

Já věřím že ano, ale času už opravdu moc nemáme, tak by jsme měli už konečně pohnout zadkem. Podívat se do toho zrcadla, uznat své chyby, přiznat je, uvědomit si zodpovědnost a začít na sobě makat!!!!

Vaše Světlana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *