Květiny a rostliny jsou všude, čerpejte energii

images (2)Rostliny, které působí povzbudivě, stimulují myšlení, dodávají energii, zklidňují agresivitu a bystří úsudek.

Ficus benjaminaBřečťan domácí – obě vstřebávají formaldehydy a jiné chemické látky, vhodné ke kopírkám a tiskárnám apod.
Difenbachie – koncentrace mysli, vhodná pro psychicky pracující. 
Blahočet – Araukárie – aktivizuje tělesné funkce, povzbuzuje a aktivizuje myšlení a konání – nevhodné pro choleriky! – má mocnou energii. 
Monstera – ideální pro prostory, kde se uzavírají obchodní jednání, harmonizuje. Filodendron – ideální rostlina do velkých kanceláří! Signalizuje vitalitu, novou energii do zaběhaných režimů, odbourává škodlivé látky z nábytku, silná energetická květina, není divu, že je v kancelářích oblíbený. 
Sanseviera – Tchýnin jazyk – vitální a vztyčená rostlina pomáhá bojácným lidem. Zvládá pozitivní a negativní reakce, urovnává agresivitu.
Ibišek – čínská růže – podporuje podnikavost, radost z kontaktů a napomáhá introvertům k pootevření duše. 
Maranta – různé druhy – započatou činnost zvládneme až do konce, napomáhá bázlivým lidem dodat energii a odvahu, zvlhčuje vzduch odbourává čpavek.

Rostliny, jež působí klidně, odbourávají stresy a posilují organismus při odpočinku.

Gardénie – laskavá energie, citlivá rostlina, nesnáší hluk reproduktorů, PC a jiná elektronická zařízení. Posiluje v depresi, smutku. Nesnáší kolísání teplot.                     Voskovka – stojící blízko postele přináší lepší spánek a sny. 
Ledviník – odbourává škodliviny, harmonizuje nervový systém. 
Mučenka – působí aktivačně a stimuluje asketické lidi k větší radosti ze života.
Toulcovka – Spathiphyllum – vydává ze sebe energii, kterou opět zpracovává v harmonii a rovnováhu – je vhodná snad všude!
Dracéna – rovnoměrné uklidňují i povzbuzující účinky, energizuje a vyrovnává lidi i zvířata. Možnost širšího umístění.

Blíží se nám vánoce tak ještě něco o PoinsetiiVánoční hvězda. Vánoční hvězda aktivuje srdeční činnost a krevní oběh. V zimě se postará o dobrou náladu a pohodu. Pozor na vytékající mléko a všudypřítomné děti, jako každá pryšcovitá rostlina je jedovatá a dráždí sliznice a pokožku. Odbourává škodlivé chemické látky. Aby vám vydržela co nejdéle, postavte ji na světlé místo, střední teploty, miluje vlhčí vzduch.

Květiny mohou sloužit jako harmonizátor prostředí, mohou zmírňovat dopady elektronegativních vibrací z elektrických přístrojů, pomáhat čistit vzduch v místnosti a tlumit dopady geopatogenních zón. Jsou to živé čističky ,zlikvidují například kouř z cigaret .

Ale jako ve všem, i u květin v bytě platí, že je potřeba najít tu správnou rovnováhu a neudělat si z bytu džungli.

Kaktusy, to jsou trny, a ty mají stejný efekt jako všechny ostré rohy, v interiéru například ty u nábytku; vysílají negativní energii sha. Určitě bych se jim vyhnula v ložnici nebo tam, kde bych u nich pobývala blízko, protože se vzdáleností klesá i jejich negativní vliv

Prospět naopak kaktusy mohou u televize a počítače. „Tam totiž dokáží zabránit stagnaci elektrosmogu, který tyto přístroje produkují. Pokusy skutečně prokázaly, že škodlivé záření počítače nebo televizoru, absorbují právě kaktusy (svícňák, parodie, nopál, opuncie či cereus)

Pokusy NASA, které objektivně dokázaly, že konkrétní druhy pokojových rostlin pohlcují nebo rozkládají takové škodliviny jako nikotin (tchýnin jazyk, popínavka šplhavnice), oxid uhelnatý (například zelenec, opět i šplhavnice, syngónium či difenbachie) a dokonce i formaldehyd (aloe, zelenec, filodenron, fíkus malolistý neboli benjamin, banánovníky i břečťany).

Bonsaje omezují růst a suché květiny? „Ty jsou symbolem pro mrtvou stagnující energii. Není v nich už nic živého a dosloužily. Jejich mrtvá energie člověka udržuje zpátky v minulosti a nedovolí pokrok v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *