Léčení mědi – o kterém věděl už Aristoteles

Měď,  jako  domácí prostředek na léčení nemocí se datuje v mnoha odlišných civilizacích tisíce let nazpět. Egypťané, Římané, Aztékové používali  po tisíce let měď, ve špercích, obvazech, kosmetice a jako lidový prostředek.
 
O léčivých účincích mědi, věděli i v Tibetu, Číně kde ji s oblibou používal i otec dnešní medicíny sám velký Hippokrates. O léčebných vlastnostech mědi věděli již ve starověku. Aristoteles se ukládal k spánku vždy s měděnou koulí v ruce. Lékaři na dálném východě k prevenci zlomenin kostí používali červený měděný prášek, který zamíchali do mléka nebo do vody. V Indii mědí léčili nemoci kůže a očí.
 
Měď je schopna zabíjet choroboplodné zárodky – např. dělníci z tavíren mědi nikdy neonemocněli cholerou. Kováři, kteří byli opásáni kolem těla měděným drátem, nikdy netrpěli zánětem míšního kořene (radiculitis). Za starých časů existoval originální a snadný způsob, jak zahnat horečku: mince z čisté mědi byla vhozena do nádoby s horkou vodou. Pacient z této vody užíval jednu polévkovou lžíci 3x denně. Pacientům s epilepsií byly dávány do rukou měděné mince, míčky a kroužky.
Měď je možno použít:  na záněty, zhmožděniny, modřiny, bolesti zad, žaludeční a střevní potíže, u zatvrdlin prsních žláz, zánět močového měchýře, vyrovnání cukru, nemoci cévního systému, pooperační stavy – hojení ran, ledvinové kameny a písek, srdeční nevolnosti – přikládat na klíčovou jamku, bolesti hlavy – měď přiložit na čelo, spánky nebo zátylek, podle toho, kde nás hlava bolí.
 
U destiček lze zvýšit účinnost tím, že se pravidelně leští a vyvrtá se do nich několik děr.
 
 
 

Antibakteriální účinek

Měď vyvolává elektrickou stimulaci a aktivuje neuronové buňky v nervové tkáni, což vede k vyslání neurosignálů tlumící povahy. Tak dochází k vypnutí receptorů bolesti. Rovněž udržuje čistotu vody, snižuje množst- ví bakterií, úspěšně ničí zejména bakterie E- coli a legionelly.

Pro svůj antibakteriální účinek se hodí k výrobě dveřních klik, které se používají v nemocnicích a tam, kde prochází velké množství lidí. Využívá se při výrobě mincí a předmětů používaných v domácnosti, k výrobě léků proti vředům a zánětům, jako ochrana proti rentgenovým paprskům v radiologii, při léčbě křečí a epilepsie.

Měděné plíšky, pásy a spirály se používají přiložením na tělo ( při citlivé kůži dát na obvaz, kapesník ) a upevňují se přiloženou gumou či obinadlem. Většinou po přiložení ucítíte příjemné teplo a úlevu. Při úrazech končetin, může dojít k dočasnému zvýšení bolesti v rámci hojícího procesu, tato bolest rychle ustoupí.
 
Kůží se dostávají nezdravé látky z  těla  a proto může dojít k zabarvení kůže do černé, modré, fialové či zelené barvy. Skvrny postupně zmizí nebo se mohou odstranit pleťovým mlékem či olejem.  Před použitím je potřeba měď omýt slaným roztokem z mořské či kuchyňské soli nebo ožehnout plamenem ať se smyje okysličení a špatné energie.
kettle-365501
 
První egyptskou zmínku o léčbě mědí lze nalézt ve starověkém papyru z období 2600 až 2200 před Kristem. Měď má i obrovský význam při zevním užívání. Např. jako minerál je potřebný pro správnou tvorbu kostí a jejich udržování, je přítomný ve všech tělesných tkáních a řadě enzymů. Přispívá ke zbarvení pokožky a vlasů, metabolismu bílkovin a procesu hojení.
 

Měď v potravinách

Měď jako stopový prvek vyskytující se v potravinách je pro člověka nenahraditelná. Je potřebná pro stabilitu kostí, k činnosti svalstva těla a srdce, pro vývoj mozku, k tvorbě červených a bílých krvinek. Náš organizmus neumí měď syntetizovat, a proto je třeba ji pravidelně doplňovat prostřednictvím potravy. Nejvíce tohoto prvku obsahují rostlinná semena, oříšky, mandle, ořechy, játra, brambory, maso a čokoláda.  

Vědecky již bylo prokázáno, že při použití zlata, mědi, olova a zinku teče proud z kovu na kůži. Při aplikaci stříbra nebo cínu ale teče proud z kůže na kov. Proto se doporučují zlato, měď a olovo a zinek k léčbě v případě poruch a slabé funkce orgánů, zatímco stříbro a cín se využívají při nadměrné funkci orgánů.  

Můj první výrobek
Můj první výrobek
Něco o spirálách
Spirála je univerzální symbol života a tím i koncentrovaného toku energie.  Je to silný energetický obrazec a symbol. Pravotočivá spirála přijímá vesmírnou energii a tím tělu dodává energii. Levotočivá spirála vytváří vibraci na pozemské úrovni a  energii rozptyluje a tím se využívá při léčbě nemocí. Může ji zmírnit nebo i odstranit. Pravotočivou spirálou rozumíme závit ve směru hodinových ručiček, tzn., že máme-li ji na těle jako hodinky – energii přijímáme a naopak. Spirály lze též použít na odrušení elektrosmogu, záření z mobilních telefonů, televizorů, počítačů, geopatogenních zón, ochraně majitele atd.
 
Měď se doporučuje přikládat na dobu několik hodin denně (možno i přes noc) do uvolnění bolesti nebo cca 12 dnů. Po 5-7 denní pauze opakovat.Max. po dobu 3 týdnů. Důležité je být k sobě vnímaví, poslouchat sami sebe, své tělo a léčbu dle toho korigovat. Každý máme v sobě samoléčící schopnosti a různé pomůcky pouze urychlují naše rozhodnutí být zdraví.
Ne nadarmo se od pradávna říká: Víra tvá tě uzdraví.
Proto je též potřeba, představovat si sám sebe zdravého. Na co myslíme, to posilujeme. Pokud myslíme na nemoc, dáváme ji energii, pokud na zdraví, několikanásobně posilujeme a urychlujeme léčbu. Jste totiž jedinečné bytosti a máme v sobě úžasné schopnosti o kterých zřejmě něco málo tušíme, ale tento obrovský potenciál je zatím zahalen tajemstvím.
 
Nicméně za posledních několik let se zájem o zdraví a o věci mezi ,,nebem a zemí,, silně rozmohl,  o síle myšlenek, autosugesci, přirozených možnostech léčení.
 Přeji Vám brzké uzdravení a mnoho radosti při dalším uzdravování těla i ducha a dalším sebeobjevování protože nemoc je informace hlavně pro nás.

Leave a Reply