Magické rituály

 

Oltář je základem, oltář je symbolem Země, pevným opěrným bodem. Může jím být obyčejný malý stolek nebo starodávná truhla která však bude sloužit pouze k magickým účelům. Použít můžete cokoliv, co nezabere moc místa. Oltář postavte na východní stranu rituální místnosti. Oltář a všechny pomůcky zaříkáním posvěťte, tím je uvedete do kontaktu s Duchem.

light-1097599__340

Nejdůležitějším doplňkem je čistá mysl! To si pamatujte v každém okamžiku. Rituální pomůcky fungují jako mentální pomůcky, jejich energie aktivuje podvědomí – rychle a jasně bez časového prodlení. Karafy, kalich, svěcená voda, magické zrcadlo, svíčky, svícny, olejové lampy, karty atd…

Barva místnosti je vhodná bílá v kombinací se světle fialovou. Pokud nemáte  soukromí, uchovávejte ostatní pomůcky na chráněném místě. K oltáři by neměl mít přístup nikdo nepovolaný, neměl by se dotýkat pomůcek, které jsou nabity vaší energií. Velmi důležité je zvolit bezpečné místo, pokud budete pracovat se svíčkami.

Oltář zdobíme dle vlastní fantazie, použijeme oblíbené amulety, talismany, vonné tyčinky, polodrahokamy, sošky, dřevo, křišťály, čerstvé květiny, mech, vodu z přírodního pramene nebo studny. Svěcená bílá křída, olej na potírání svící, pero a černý inkoust na psaní, sušené byliny. Energii oltáře nerušíme ničím, co přímo nesouvisí s rituály a nemá nic společného s magií.

Nejúčinnější jsou meditace, rituály a kouzla v přírodě

Kamínky, borové šišky a ostatní přírodní rezonátory poskládejte na zemi do tvaru trojúhelníku, kruhu, čtverce, spirály nebo hvězdy. Meditace v trojúhelníku působí rychle, intenzivně, posiluje organismus na kratší čas. Meditace ve čtverci nebo kruhu nepůsobí tak intenzivně ale zato trvanlivěji.

Základní rituál ohně

Pracujeme v kruhu, nejlépe v přírodě. Použijte pomocné rezonátory, které se  napojí na vaše podvědomí, probudí potřebné energetické vzory. Potřebujete-li odstranit– účinky pomluv nebo prokletí, potom sepište vaší představu  na bílý papír. Cokoliv můžete  také nakreslit, například v podobě symbolů. Pečlivě sepište vše, co potřebujete ze života odstranit.

Proveďte meditaci v jakékoliv libovolné formě, improvizujte, nechte se unést letní romantikou. Nakonec papír spalte a popel zakopejte do země nebo spláchněte do kanálu. Negativní energii pozře plamen, tím nad vámi ztratí moc. Pomocí upřeného pohledu na plamínek svíčky uvolňuje vnitřní spoutanou energii.

Stejně tak učiňte s jakýmkoliv přáním čeho toužíte ve svém životě dosáhnout. V tomto případě popel pošlete po tekoucí vodě a požádejte živel vody o pomoc. Nechte od této chvíle věcem volný průběh. Buďte ve střehu a konejte vše v pozitivním duchu směrem k vašemu přání. Zabývejte se synchronizací. Dávejte pozor abyste vaše sny a přání nepřeválcovali protiřečením si, jen tak se neocitnete v nesprávnou dobu na nesprávném místě.

Rituál za pomoci spirál

Využijeme magii slova, psaním slov ve tvaru levotočivé spirály. Posílíme tak sílu modlitby, zaříkání, přání, vizualizace. Psát začneme od středu a pokračujeme točením jednotlivých slov do výsledného tvaru spirály. Důležité je formulovat text v pozitivním duchu a v přítomném čase, jako kdyby se naše přání již uskutečnilo. Potřebujeme-li vyřešit například finanční záležitost, formulujeme naprosto přesně své potřeby a tužby, potom nosíme přání u sebe, třeba v peněžence. O pomoc žádáme živel země, neboť energie země se vztahuje k financím.

Pro osobní ochranu si pořídíme talisman ve tvaru pravotočivé spirály, například přívěsek na řetízku.

Potřebujeme-li se čehokoliv zbavit, vše sepíšeme ve tvaru levotočivé spirály. Provedeme příslušný rituál, po jeho ukončení papír s negativně nabitou spirálou neprodleně spálíme a popel spláchneme do kanálu.

Pokud chcete požádat o pomoc některé božstvo, vybíráme takové, od něhož se dá čekat podpora našich záměru. Lze také požádat jen Lunu, Měsíc. Doba novoluní se hodí pro kouzla, která mají podporovat nové projekty a cíle. Naopak při ubývajícím Měsíci se vykonávají rituály, které slouží na zmenšení či eliminaci něčeho (choroba, neštěstí, smůla…)

luna-1826849__340

Nejlepší dobou pro magickou práci za úplňku je okamžik skutečného astronomického úplňku, nebo období těsně před ním. Mezi bohyně úplňku patří Seléné,Deméter, Isis, Aradia Inanna, Lakšmi a keltská Anu.

Úplňkový rituál

Na oltář umístíme vazů s rozvitými květy, zapalte čistou bílou svící. Použijte květinové kadidlo ( růže, santal, levandule). A energii pak přivolejte zpěvem, bubnováním, můžete i tančit. Úplňková magie by se měla soustředit na práci začatou v novoluní. Při obřadu můžete pít víno.

Dalším úplňkovým obřadem je chycení Luny do mísy.   Posaďte nebo postavte se do měsíčního světla v úplňkové noci. Pokud jste uvnitř, zatáhněte závěsy, pak naplňte mísu čistou vodou a zrcátkem usměrněte světlo do mísy. Připravte se na intenzivní zážitek, lunární síla je v tuto chvíli velmi patrná.

Kouzlo s uzly

Vizualizujte si svůj cíl, pak uvažte tři uzly na stříbrné šňůře či stuze. Stuhu uložte na svůj oltář, nebo ji pověste na zahradě na větev stromu a nechte ji tam viset až do následujícího novoluní. Pak uzly rozvažte a šňůru pečlivě vyčistěte.

kouzlo se svící

Připravte si bílou či stříbrnou svící a namočte ji do olivového nebo palmového oleje. Pak se soustřeďte na projekt, na kterém chcete pracovat, nebo na cíl, jehož chcete dosáhnout,  zapalte svíci. Zapalujte ji každý večer ve stejnou dobu až do úplňku.

Nezapomeňte že vaše mysl by vždy měla být čistá a plná lásky. Jedině čistotou myšlenek můžeme proměnit VODU VE VÍNO.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *