Strach nebo Stres?

STRACH

Moderní věda stále  nepropojuje stav psychiky člověka s jeho fyzickým zdravím. Ano, máme psychosomatická onemocnění (třeba dítě, které má strach chodit do školy, plavání atd. si podvědomě vyvolá bolesti břicha, horečky apod. – není to simulant, opravdu ho něco bolí, ale příčina není v těle, ale na duši), ale řekne-li vám doktor, že jste psychosomatik, většinou se při tom tváří, jako byste byli největší zvrhlíci.
Prostě být psychosomatický je dnes dost nepříjemná diagnóza a také obtížně léčitelná – to, že se dozvíte, že vaše nemoci způsobuje psychika na vás vyvolá většinou ještě větší nátlak, objeví se výčitky (Já jsem ale blbec, vždyť jsem vlastně simulant, zbabělec…) a většinou také nové potíže.
Jenomže lékaři stále ještě nedošli k poznání, že všechny naše nemoci (od rýmy přes angínu až po rakovinu) si způsobujeme my sami. Jak je to možné? A lze tomu vůbec uvěřit?
Strach je emoce, která nám zachraňuje život. Patří mezi obranné mechanismy organismu. Teprve tehdy, kdy vybočí co do kvality a kvantity a přestane člověka chránit, stává se patologií. Když se bojíme, znamená to pro organismus nějaké nebezpečí a tak zapojíme všechny záchranné systémy, včetně toho, že se dáme na útěk. V dnešní době už ale není mnoho situací, kdy můžeme utéct, tak jako v dávných dobách. Bojíme se často, ale přesto musíme nepříjemné situaci čelit. Například při lékařském ošetření, při nepříjemném rozhovoru se šéfem, při zkoušení ve škole apod. Stresující situace, které neumíme zpracovat, pak vedou často k rozvoji somatických nebo psychických onemocnění.
Podle mého názoru, je strach tou nejhorší energií, která nás poškozuje. 

A čím více lidí se bojí, tím víc peněz se  utratí za léky, alkohol, drogy a cigarety. Ze strachu lidé utrácejí peníze za zbraně, zabezpečení, pojištění atd.

A na co myslíme – to si do života přitahujeme. Kdo se bojí nemoci, katastrof a chudoby. Ten bude žít v chudobě, nemoci a prožívat jednu katastrofu za druhou.

 

FOBIE
Slovo fobie pochází z řeckého slova fobos a znamená pociťování bezdůvodného strachu vůči různým předmětům nebo situacím. Strach si děti i dospívající uvědomují, ale nejsou schopni ho za žádnou cenu zvládnout.
hiding-1209131__180
Terapie při fobii je následující:
naučit se mluvit o strachu otevřeně, vystavit se dané situaci postupně po malých krůčkách, naučit se zvládat úzkost a paniku pomocí speciálních relaxačních i dechových cvičení.
Bachovy květové kapky – pomáhají nastolit vnitřní stabilitu v náročných životních situacích (před zkouškami, pohovory, cestováním letadlem, lékařským zákrokem, porodem, dále při zranění, stresu, rozčílení a pod).
Najít programy které jsou příčinou našich fobií odblokovat je. (Srt, kineziologie). Vzít život do svých rukou a začít měnit naše myšlenkové návyky. Abychom nevytvořili ze zvyklostí myšlení opět nové špatné programy které nás budou ničit znovu a znovu.

2 komentáře u „Strach nebo Stres?“

  1. podľa mňa je pri strese, strachu a fóbiách najúčinnejší a veľmi rýchlo pôsobiaci oxytocín… aspoň v praxi sa mi to potvrdilo už mnohokrát…

    1. Dobrý den, jsem ráda že jste našel produkt který vám nebo vašim klientům pomáhá. Těchto produktů je na našem trhu chvála bohu už víc. Například tachyonové produkty atd. Spíš mi šlo o to že jsou už dnes metody díky kterým se dají najít příčiny, strachů, fobií a stresu. A vypořádat se s nimi už navždy.

      Krásný den Kretova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *