Životní energie a zdraví

 

Dnes téměř každý máme nějaké zdravotní potíže. Může jít o potíže s klouby nebo s pohyblivostí, o neschopnost soustředění, rakovina, nádory nebo srdeční onemocnění nebo o jakoukoliv z tisíců potíží, které nás dnes postihují.

Důvody tohoto stavu jsou ve skutečnosti prostší, než je většina schopna si uvědomit. Sdělovací média dělají všechno tak složitým, že lidé prostě nevěří tomu, že i tak prosté věci, jako je jídlo, prohloubené dýchání, cvičení a jednoduchá meditace mohou skutečně vyvolávat úlevu od mnoha jejich chronických zdravotních potíží.
Číňané ve svém pátrání po „elixíru nesmrtelnosti“ prozkoumali všechno kolem minerálů, bylin, různých léků a jejich kombinací.Taoisté se vyznačovali tím, že sestávali na tehdejší dobu nejpraktičtější, nejrealističtější a nejvědečtější názory. Pátrali po všem, co by pomáhalo prodloužit život na tak dlouho, jak je to jen možné. Nedělali to však proto, že by se obávali smrti, ale protože čím déle udrží tělo živé, tím déle mohou kultivovat svůj duchovní výcvik a dosahovat tak sjednocení s Vesmírem.

Během staletí jejich vytrvalého zkoumání shromáždili ohromné množství životně důležitých informací, které se dodnes využívají. Kvůli experimentům s minerály a drogami zemřelo mnoho tisíc lidí, aby nakonec taoisté objevili, že skutečný „elixír nesmrtelnosti“ není v žádném nápoji, minerálu ani v bylince, ale nachází se uvnitř v těle – v podobě životní energie.

Pokud používáte medicínu nebo jiné přírodní léčebné metody z východu, pak víte, jak je důležitá vaše životní energie pro vaše zdraví. To není jen nějaká víra, ale jde o něco velmi reálného, co je neustále podporováno i moderním výzkumem z oblastí fyziky a medicíny

Západní medicína zaujímá mechanistický náhled na tělo, který tvrdí, že tělo je jako každé jiné zařízení a protože se stroje nemohou samy opravit, nedokáže to ani tělo. A přestože se už nesčetněkrát ukázalo, že tělo se uzdravuje už jen díky správné výživě a zdravým podmínkám, většina západních lékařů stále tvrdošíjně odmítá věřit, že by to bylo možné bez jejich takzvaných „zázračných léků“, které předepsali.

Čchi je druh bio-elektrické energie, ale není to takový druh, který by bylo možné měřit běžnými přístroji. Existuje v poněkud odlišné rovině a úrovni, ale přitom silně ovlivňuje tento svět. Ať už je nazývána jakkoliv, lidské tělo ji má a potřebuje tuto životní sílu, aby přežilo. Jestliže je kultivována, může tato životní síla umožnit člověku, aby podával velké výkony, měl sílu a uzdravoval se. Energie čchi umožňuje vyléčit se z vážných nemocí a co je ještě důležitější, v prvé řadě brání, aby se vůbec objevily.

Záporné ionty a stejně tak i energie čchi působí na tělo na buněčné úrovni. EM pole buněk se projevuje jako selektivní silové pole a je součástí obranného mechanismu, který umožňuje nutrientům proniknout k buňce a odpadní látky naopak pomáhá vyloučit a navíc ještě odráží patogeny, viry a bakterie. Toto pole plní tedy podobnou funkci jako buněčné stěny. Má to také souvislost s tím, že je potřeba v naší stravě zajistit dostatečný příjem esenciálních mastných kyselin.

images (8)

Když konzumujeme jídla s nasycenými oleji, tyto narušují funkci buněčných stěn – a to nejen na fyzické úrovni, ale i na energetické. Je tomu tak proto, že nasycené oleje se liší jen nepatrně od některých plastické hmoty, který jsou známy jako  izolant, nepropouštějící elektrickou energii. Buněčné stěny tak ztrácí schopnost být fyzickou bariérou, ale jejich elektromagnetická obrana je oslabována rovněž. To každou buňku následně vystavuje napadení, mutacím nebo vnitřní destrukci.

Čím více dokážeme posílit elektromagnetické pole našich buněk, tím silnější je energie, která proudí našimi těly a tím větší je naše imunita a odolnost proti infekcím i jiným nemocem.

Doktor J. Valenta  vysvětluje působení vonných silic následovně.  Když se ionizované aroma rostlin dostane do krevního oběhu, záhy proniká do každičké skulinky lidského těla a velmi účinně obnovuje narušenou polaritu buněk, vybíjí je, převádí bioelektrickou energii do míst, kde chybí, a tak vlastně dobíjí naše bioelektromagntické baterie. Také rozhání patologické buněčné usazeniny, protože rozpouští husté a chorobné tělní tekutiny. Dále napomáhá oxidaci jedovatých odpadních produktů látkové výměny, obnovuje energetickou rovnováhu, usnadňuje organické okysličování a samočinnou regulaci, až nakonec doputuje do plic a do ledvin, odkud je toto účinné aroma beze zbytku vyloučeno.                                                                                   

Při výuce bojových umění mistři, kteří mají hluboké pochopení principů energie, tolik hovoří o čchi. Protože aby se dostala ke skutečným kořenům zdravotních potíží a znovu vzkřísila život, musí být čchi shromažďována, čištěna a je potřeba zvětšit její proud a vyváženost. Pokud je tělo klidné a mysl uvolněná, pak se všechny tyto věci jeví daleko významnější než obvykle. Proto je také učení jak zklidnit mysl tak důležité pro zdraví a dlouhověkost – a také moderní výzkum to znovu potvrzuje.

Stav tlustého střeva dnešního člověka je vskutku šokující.        Za předčasným stárnutím bychom měli hledat právě intoxikaci tlustého střeva…..Jsou- li jedy přítomny v tlustém střevě, mohou se šířit do všech části těla, například i do srdce, do mozku, do ledvin a do jater, která se díky tomu předčasně opotřebují, předčasně zestárnou. Přítomnost toxických nečistot  organizmu nás nakonec zabíjí. Ve skutečnosti jde o hnilobný rozklad zevnitř který se projevuje navenek.

Člověk je jediný živý tvor na zeměkouli, který se domnívá, že se na něho přírodní zákony nevztahují, tak že je dnes a denně porušuje.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *